Untitled Document
Untitled Document
 
Начало
Архив 1 Ноември
Архив 5 Ноември
Архив 15 Ноември
Архив 19 Ноември
Архив 24 Ноември
Архив 2 Декември
Архив 13 Декември
Архив 24 Декември
Архив 7 Януари
Архив 18 Януари
Архив 28 Януари
Архив 10 Февруари
Архив 28 Февруари
Архив 13 Март
Архив 25 Март
Архив 1 Април
Архив Април
Архив Май
Архив Юни
Към главната страница
Статистика
Free PageRank Tool 
eXTReMe Tracker
Исторически календар
Untitled Document в-к  Видинският мост
Untitled Document
vidin-online Благодари на :
Иван Трифонов от гр.Белоградчик
Фото студио Краси Боянов
Информационна Агенция Фокус
menu
 
My status  
GSM 0898 79 11 23
Untitled Document
Семейство канибали сядат на масата. Бащата опитва супата и удря един на жена си. Тя плаче, а той: - Колко пъти да ти казвам: като слагаш месото в супата - сваляй чорапите
Untitled Document
 
Untitled Document
книга за гости Туризъм  
460 са медицинските сестри, работещи във видинска област
Видин. Около 460 медицински сестри работят на територията на област Видин, повечето от тях – дългогодишни служители, съобщи за радио “Фокус”- Видин д-р Вилхелм Елисеев, началник на Регионален център по здравеопазване. „Млади кадри липсват, като основната причина е неадекватното заплащане за дейността на тези служители - около 300-400 лева”, каза Елисеев. В допълнение той поясни, че работните възнаграждения се формулират на базата на извършена дейност в лечебните заведения. В частните здравни заведения медицинските сестри получават около минималната работна заплата за непълен работен ден, посочи д-р Елисеев. Работните заплати на медицинските служители, чийто работодател са общините или Министерството на здравеопазването, се повишават в зависимост от правителствените наредби. Според д-р Елисеев, няма масово напускане на медицински персонал във видинска област. За сравнение той посочи Стара Загора, където повече от 60% от завършващите медицинския университет отказват да започнат работа в България и заминават за чужбина.
Началникът на РЦЗ-Видин припомни, че новият здравен министър е обещал увеличение на заплатите в здравния сектор в рамките на 100 % от минималната работна заплата. Според него по този начин ще се задържат добрите специалисти в здравеопазването.

върни се в новини
Новната е взета от Информационна Агенция Фокус
 
 
Името ви

Email

Добави коментар

 
 
Сряда 09, Юли 2008
Untitled Document
Емилекстрой ООД
Алуминиева и PVC дограма
Untitled Document
Продавам двустаен и гарс... new
Търся под наем апартамент new
Давам помещение под наем
Тъсря гарсионера
Изкопуваме земеделски земи
Продава се парцел в с.Флорентин
Untitled Document
PSE
в-к Ние
в-к Видинският мост
Гемини жи хри Ал. и PVC дограма
„ЕМИЛЕКСТРОЙ” ООД-Видин
Untitled Document
Рекламирай тук
Рекламирай тук
Рекламирай тук
Рекламирай тук
Рекламирай тук
Untitled Document
Приятели на Видин Online