Изпрати стари снимки от Видин и областта

„Балкан” Белоградчик представи отбора си за сезон 2011/2012 година

Новини - Спортни новини

В контролна среща срещу юношите на ”Бдин” Видин Балкан Белоградчик представи отбора си за сезон 2011/2012 година в Северозападна „В” група. Тимът от Белоградчик победи с 4 на 1 младите надежди от Видин, като в отбора на ”Бдин” играха и юношите младша възраст. Поради започналия ремонт на стадиона в Белоградчик, мачcът се игра в Димово. През есенния дял от първенството „Балкан” ще домакинстват именно в Димово докато приключи ремонтът на спортното съоръжение в града под скалите. Играещ старши треньор на „Балкан” ще е опитният Пламен Русинов. Още 17 играчи ще играят през сезона за „Балкан”. От миналата година остават вратарите Иван Иванов и Красимир Петров и полевите играчи Стефан Стефанов, Йордан Йорданов, Николай Николов, Александър Иванов и Михаил Въглярски. Новите имена в селекцията на Пламен Русинов са опитните Генади Начев и Чавдар Ценков. За „Балкан” ще играят и натрупалите опит във „В” група халф и нападател с еднакви имена Ивайло Иванов и Ивайло Иванов. В тима от Белоградчик са и игралите до миналата година за юношите старша възраст на „Бдин” Лъчезар Павлинов, Мартин Методиев, Алекс Ангелов и Сергей Христов. Ивайло Илиев от школата на „Балкан” и Евгени Филипов от школата на „Локомотив” Мездра допълват отбора на Русинов. Преди началото на мача, кметът на Белоградчик Емил Цанков заедно с президента на клуба Янко Симеонов пристигнаха в Димово и се срещнаха с отбора. Мачът започна с гол за „Балкан” още във 2-та минута след, като Ивайло Иванов засече отблизо едно центриране. Младите таланти на ”Бдин” обаче отвърнаха с попадение на Денис Николов с удар от далеч след още 5 минути игра. В 30 минута в игра влезе и треньорът на „Балкан” Пламен Русинов и това се отрази на неговия отбор. Отново Ивайло Иванов изведе тима си напред с хубав гол с глава, а в края на полувремето Лъчезар Павлинов покачи на 3 на 1 след, като бе изведен сам срещу вратаря. В началото на втората част отново Лъчезар Павлинов надбяга защитата на юношите на ”Бдин” и фиксира крайното 4 на 1. Страхотен мач през втората част на вратата на видинчани направи 16 годишният Валентин Георгиев, който се справи великолепно в повечето ситуации и спаси поне 3-4 чисти положения. Видинчани също имаха своите шансове за гол, но ги пропиляха. В първия кръг в Северозападна „В” група „Балкан” гостува в Трявна.