Изпрати стари снимки от Видин и областта

„Бдин” надигра с класическото 3:0 „Балкан” – Белоградчик

Новини - Спортни новини

Футболната пролет дойде и във Видин. Над 650 любители на футбола станаха свидетели на първата домакинска победа на „Бдин” за новия полусезон, все пак отборът е първенец в есенното класиране и кандидат за „Б” групаФутболната пролет дойде и във Видин. Над 650 любители на футбола станаха свидетели на първата домакинска победа на „Бдин” за новия полусезон, все пак отборът е първенец в есенното класиране и кандидат за „Б” група.
В стартовата единадесеторка старши треньорът Альоша Андонов се довери на трима от новите попълнения и те оправдаха неговите очаквания. И вратарят Станислав Антонов, и нападателите Детелин Ченешков и Цветомир Тодоров са класни състезатели, като добавим добре познатите на публиката имена на Николай Борисов, Виктор Младенов, Мариян Станчев, Ивайло Иванов, Калоян Цветков, Георги Илиев, капитана Борислав Боянов и голмайстора на отбора Борислав Борисов действително имаше основания за оптимизъм. Гостите от Белоградчик, водени отново от треньора Стоян Стоименов – Сарти, са запазили по- голямата част от отбора, който през есента малко изненадващо победи „Бдин” при гостуването в Града на скалите, но все пак са далеч от класата на лидера.
Сърцатата игра на белоградчани не учуди никого и първото полувреме завърши без голове. След почивката бдинци се настаниха трайно в полето на гостите и успяха да материализират своето надмощие. За нарушение в наказателното поле в 58-ма минута съдията от Монтана Петър Иванов, който ръководи обективно тази среща, не се поколеба да отсъди дузпа, която капитанът на „Бдин” Борислав Боянов технично реализира.
Натискът към вратата на Румен Игнатов продължи – в 68-ма минута централният нападател на „Бдин” Цветомир Тодоров с ефектен удар от въздуха покачи на 2:0. Минута преди края на срещата защитникът Николай Борисов след самостоятелна акция оформи класическата победа 3:0. Още резултати от 17-ия кръг на Северозападната „В” група, какво предстои в неделния ден, 20 март. Разкаляните и заснежени терени при началото на първенството миналата неделя доведоха до отлагането на редица срещи – така основният конкурент на „Бдин” за първото място „Ботев” – Козлодуй има да изиграва отложена среща като домакин с „Академик” – Свищов, „Ботев” – Димово ще играе отложения двубой с „Янтра” – Габрово. Макар че сформираха отбор за участие в първенството без достатъчна подготовка, водени от треньора Данчо Петков, димовските футболисти загубиха срещата като гости на „Локомотив” – Горна Оряховица с 2:0. В неделя те приемат на стадиона в Димово „Бдин” – Видин. Във временното класиране, без резултатите от отложените срещи, „Бдин” продължава лидерството с актив от 37 точки и голово съотношение 40:12. „Ботев” – Димово е на четвърто място с 29 т. и „Балкан” – Белоградчик – единадесети с 21 т. и 20:22 гола. И още една среща от първенството на Северозапада, която ще очакваме с интерес – на „Балкан” – Белоградчик, който ще гостува на „Левски” от гр. Левски, отбор от втората половина на таблицата.
Амбицията на за- върналия се отново в „Балкан” – Белоградчик опитен треньор Стоян Стоименов – Сарти е да зарадва привържениците на футбола от Града на скалите с победа. Нека припомним, за първия кръг от пролетния дял на първенството „Балкан” допусна служебна загуба 3:0 от отбора на „Локомотив” – Горна Оряховица. Причината бе не само непочистения от снега терен, но и липсата на достатъчно футболисти, за да се комплектува отбора – причината е неизплатени възнаграждения от миналия сезон.
12 отбора - мъже и юноши за- почват надпрева- рата в съботния и неделен ден. След срещата с ръководството на всички футболни ръководители от областта, председателят на ОС на БФС във Видин Иво Марков обяви решението за началото на пролетния дял от първенствата за мъже и юноши. Те започват в съботния и неделен ден, 19-20 март, с начален час на срещите 15 часа. В съботния ден са двубоите Иново - Брегово, Макреш - Ново село, Старопатица – Дунавци. В неделния ден Кула – Грамада, Орешец – Покрайна. По традиция двубоите на юношите се играят сутрин от 10 часа. В събота „Балкан-2” (Белоградчик) – Кула, „Ботев-1” (Димово) – „Бдин” (Видин). В неделния ден Ружинци – Брегово и Арчар – „Балкан1” (Белоградчик). Председателят на Областната съдийска комисия Павел Петров ще включи в нарядите за срещите от областното първенство за юноши и мъже доказали се видински съдии като Валери Минков, Еней Велев, Иван Иванов, Ани Мирчева, Красимир Георгиев, Людмил Любенов. Предстои един интересен футболен сезон.
Хари Яръмов в.НИЕ брой 21 - 17 20 март 2011