Изпрати стари снимки от Видин и областта

„Бдин” Видин победи с 2 на 1 като гост „Ботев” Димово

Новини - Спортни новини

„Бдин” Видин победи и тотално надигра „Ботев” Димово в областното дерби на Северозападна „В” група„Бдин” Видин победи и тотално надигра „Ботев” Димово в областното дерби на Северозападна „В” група. Резултатът 2 на 1 не показва същинския облик на мача. Видинчани тотално надиграха отборът от Димово и направиха куп пропуски, а Калоян Цветков удари и гредата.
Мача започна с тотално надмощие на „Бдин” и само липсата на концентрация пред вратата на домакините не доведе до ранен гол. Ники Борисов пробва прехвърлящ удар от повече от 35 метра, но топката мина на сантиметри над гредата. В 12 минута след тъч и хубаво центриране, топката попадна при Цецко Тодоров на любимата му позиция – на дъгата на големият пеналт – и той с плътен удар отбеляза за 0 на 1.
Три минути по- късно обаче Ангел Цолов не отигра една топка добре и тя му бе отнета от опитния Никифоров, който опита центриране, но вратарят на „Бдин” парира. Отскочилата топка обаче попадна при Иван Иванов и той на празна врата изравни. От тук до края на мача на терена имаше само един отбор-този на „Бдин”.
Видинчани тотално надиграха домакините, но не съумяха да вкарат поне още 5-6 гола. Пропуски направиха Боби Борисов, Боби Боянов, Виктор Младенов, Ники Борисов, Детелин Ченешков, Куатара Мамаду, Цветомир Тодоров, Марян Станчев,  Даниел Михалов, Георги  Илиев ... Почти целият отбор на „Бдин” атакуваше масирано домкрая на мача -  но не успяваше да вкара.
В 60 минута обаче хубава комбинация позволи на капитана Боби Боянов да центрира чудесно и Куатара Мамаду с красив плонж и удар с глава отбеляза за 1 на 2. По късно Калоян Цветков с хубав удар с глава нацели гредата на домакините. Като цяло мача бе с тотална доминация на „Бдин” и сигурно 90 процента от времето владеене на топката от тях.
Неприятна травма около 70 минута пък  получи ветерана от отбора на домакините Светлин Цветков. В края на срещата терена напусна и направилия много хубав мач капитан на „Бдин” Боби Боянов. Мача като цяло бе коректен и съдията Емилиян Тодоров се справи на ниво. По груби в мача бяха двама от играчите на домакините - Йовчев и Александър Иванов, но това бе по скоро плод на липса на класа отколкото умисъл.
За „Ботев” Димово  жълти картони получиха Йордан Йовчев, Александър Петров, Александър Иванов и Владислав Войков.
Трима играчи на „Бдин” видяха също жълти картони - Марян Станчев, Куатара Мамаду и Цветомир Тодоров.
„Бдин” игра в състав – Станислав Антонов, Ангел Цолов, Марян Станчев, Ивайло Иванов, Виктор Младенов, Куатара Мамаду, Калоян Цветков, Николай Борисов, Борислав Борисов, Борислав Боянов, Цветомир Тодоров, а след почивката в игра се появиха и Детелин Ченешков, Георги Илиев и Даниел Михалов. Мача бе изгледан от кметовете на Видин и Димово – Румен Видов и Тодор Илиев. Следващата неделя „Бдин”  е домакин на „Локомотив” Мездра в поредното между областно дерби.