Изпрати стари снимки от Видин и областта

„Бдин” загуби от „Спортист” с 3 на 1, но няма да се разпада

Новини - Спортни новини

Неяснотите около бъдещето на „Бдин” Видин и неосъществените изплащания на заплати и премии демотивираха играчите на Альоша Андонов и те закономерно загубиха мача в Своге. Въпреки всичко отборът няма да се разпадне.
Очаква се тази седмица във Видин да пристигне новият шеф на клуба Димитър Герасимов и окончателно да се решат проблемите около финансирането и собствеността на клуба. Герасимов е уверил в това по телефона от чужбина старши треньора на видинчани Альоша Андонов. „От доста време на сам хора от старото ръководство на клуба умишлено работят против отбора. Финансовата криза и това обърква играчите ми и ми е трудно да работя” – заяви Альоша Андонов. „Въпреки всичко, имам уверенията на г-н Герасимов, че тази седмица всичко ще бъде решено – относно финансиране и статута на клуба и нещата ще си дойдат на мястото” – допълни Андонов.
Чисто футболно мача в Своге протече с превес на домакините. Мача бе груб и допълнително изнервен от неадекватните отсъждания на главния рефер Георги Димитров. Домакините откриха резултата в 14-ата минута чрез Симеон Атанасов. В 21-ата минута видинчани изравниха след разбъркване, при което най съобразителен бе Николай Цветков и изравни. Домакините претендираха за игра с ръка и скочиха срещу съдията, но страстите бързо бяха туширани. В 40-ата минута Мирослав Будинов отново изведе Спортист напред в резултата. След центриране отдясно вратарят на Бдин изпусна топката, тя се удари в защитник и попадна в Будинов, който не сгреши - 2:1. През втората част домакините продължиха да бъдат по-активният отбор и стигнаха до трети гол в 70-ата минута. Негов автор стана Петър Василев. Двата тима завършиха с по 10 души, след като Илиев от домакините и Русев от „Бдин” бяха изгонени. Русев удари лошо играчът на домакините, който му отвърна и съдията не се поколеба да ги изгони. „Бдин” е на 3-а позиция с 21 точки, а следващия кръг приема лидера в класирането „Пирин” Гоце Делчев.