Изпрати стари снимки от Видин и областта

Берое победи Видабаскет с 96-73 в среща от предпоследния кръг в А група

Новини - Спортни новини

Берое победи Видабаскет с 96-73 в среща от предпоследния кръг за сезона в А група, съобщиха от пресцентъра на видинския отборБерое победи Видабаскет с 96-73 в среща от предпоследния кръг за сезона в А група, съобщиха от пресцентъра на видинския отбор. Така тимът продължава да има равен брой победи и загуби с Академик Пловдив – 14-5, но старозагорци имат предимство пред пловдивчани и победа в отложения мач на тима срещу Балкан -2 ще осигури на тима второто място в крайното класиране. Видабаскет пък има 11 победи и 8 загуби, а със същия актив е и НСА. Видинчани обаче имат предимство в директните сблъсъци и победа в последния кръг ще им осигури четвъртата позиция. Мачът се реши през последните 10 минути. В тях баскетболистите на Берое бяха пределно концентрирани и играха страхотно, за да се откъснат напред със серия от 12-0. Те продължиха да не позволяват на съперника да отвърне и увеличиха разликата още повече, за да стигнат до категоричната победа след резултат 29-8 в тази част. За победителите най-силен беше Петър Загоров, който завърши с 33 точки и 10 борби. Борис Маринов се включи с 18 точки и 10 овладени топки, а Бойко Миленков записа 15 точки, 7 борби и 5 асистенции. За видинчани с 23 точки завърши Теодор Киров. С по 12 точки пък се включиха Бойко Пангаров (8 борби, 8 асистенции) и Амар Тахирович (5 борби). За тима днес не играха трима ос основните състезатели - Тодор Колев, Георги Станков и Янко Янков. В последния кръг от сезона Берое няма среща, но ще изиграе отложения си мач от 18-ия кръг срещу Балкан -2. Видабаскет пък ще посрещне Чавдар Троян. Мачовете са на 10-и април (неделя).