Изпрати стари снимки от Видин и областта

ОФК”Бдин-1923” взе дербито с „Ботев” Грамада

Новини - Спортни новини

ОФК”Бдин-1923” взе дербито с „Ботев” ГрамадаС категоричен резултата от 5-0 ОФК”Бдин-1923” взе дербито с „Ботев” в Грамада и ще зимува на върха в Областна футболна група – Видин. Видинчани бяха безспорно по-добрият отбор и заслужено си тръгнаха с 3 точки от Грамада. Съдийска бригада от Монтана реферира напeченото дерби. Главният съдия Даниел Цолов и помощниците му Иван Иванов и Николай Михайлов се справиха перфектно с мача , а и бяха улеснени в това от поведението на играчите и на двата отбора. Висока оценка на съдийската бригада дадоха делегатът Валери Минков, който е председател на съдийската колегия на Видин и председателят на Областният съвет на БФС-Видин Иво Марков. В самия мач домакините успяха да се противопоставят само първото полувреме, благодарение на добрата игра в атака на бившите играчи на „Бдин”- Александър Соколов и Даниел Михалов.

В защита добре се справяше капитанът и кмет на община Грамада- Николай Гергов. Първото попадение дойде в 33 минута, когато с една бърза атака Александър Виолинов излезе сам срещу вратаря на домакините Любомир Любомиров и отбеляза за 0-1. Преди това пропуски пред вратата на домакините на няколко пъти направиха Виолинов, Павел Огнянов и Ангел Каишев. През втората част старши- треньорът на „Ботев” Пламен Русинов направи няколко смени, но явно бе че „Бдин” е по –класният отбор. В 48 минута Сашо Виолинов вкара втория си гол в мача. В 56 минута играещият старши-треньор на видинчани Любен Любенов изпълни майсторски пряк свободен удар за 0-3. В 60 минута Сашо Виолинов оформи хеттрика си с красиво попадение. В самия край на мача резервата Серафим Христов отбеляза за крайното 0-5. В 90 минута видинчани останаха с човек по-малко, когато за остро влизане втори жълт картон получи Ивайло Иванов. Така с тази си победа ОФК”Бдин-1923” се изравни по точки с „Ботев” Грамада, но с по-добри показатели ще бъде на първо място. В останалите срещи „Партизани” Макреш победи „Венец” Орешец с 4-0, „Септември” Градец падна у дома от „Дунав” Дунавци с 5-1, а „Пластик Старопатица надделя с 4-0 над „Ботев” Димово. В дербито на опашкарите обаче имаше изненада – „Кула-04” загуби у дома с 1-2 от „Рациария” Арчар. За гостите това бе първа победа в първенството. Почиваше отборът на „Тимок” Брегово.