Изпрати стари снимки от Видин и областта

Отборът на Видабаскет отстъпи на лидера в шампионата Дунав

Новини - Спортни новини

Отборът на Видабаскет отстъпи на лидера в шампионата Дунав като гост в РусеВидин. Отборът на Видабаскет отстъпи на лидера в шампионата Дунав като гост в Русе, съобщиха от пресцентъра на видинския тим. Възпитаниците на Николай Колев загубиха със 61-114. Домакините водеха през цялото. Така Дунав 2007 вече е с 14 победи от 14 мача, докато Видабаскет е с актив от 7 победи и 7 загуби. Домакините спечелиха всяка едно от четирити части, като с изключение на втората разликите в тях бяха 14 или повече точки. Още след първите десет минути русенци дръпнаха с 20 точки, а след втората част разликата бе увеличена с още 2. След почивката обаче русенци отново вдигнаха оборотите и в края биха с 53 точки преднина. Добър мач за победителите изигра Михаил Танев, който завърши с 24 точки, 7 асистенции и 5 борби. Любен Пасков и Владимир Николов се отчетоха с по 18 точки, а Венцислав Петков направи дабъл дабъл след 17 точки и 12 асистенции. За гостите от Видин с 22 точки завърши Юлиян Колев, а по 11 отбелязаха Тодор Колев и Янко Янков. В следващия кръг Дунав 2007 ще гостува на Берое, докато Видабаскет ще е домакин на Балкан -2.