Изпрати стари снимки от Видин и областта

Отборът на Видабаскет успя да се противопостави само едно полувреме на лидера в шампионата на „А” група Берое от Стара Загора

Новини - Спортни новини

Отборът на Видабаскет
Отборът на Видабаскет успя да се противопостави само едно полувреме на лидера в шампионата на „А” група Берое от Стара Загора. В крайна сметка видинчани отстъпиха с 46-86 и вече имат в актива си 7 победи и 6 загуби. Въпреки загубата, момчетата на старши треньора Николай Колев все още имат своите шансове да атакуват челните места в групата и евентуално да попаднат в четворката накрая.
Двубоят почна равностойно, като в четвъртата минута и резултатът показваше това - 8-8. След още две минути пък Берое водеше само с една точка при 13-12. До края на първата част обаче гостите се представиха много добре и направиха серия от 13-2, с което дръпнаха с 12 точки.
Беройци продължиха да водят с двуцифрена разлика през почти цялата втора четвърт. В един момент тя достигна до 17 точки, но към края на първото полувреме видинчани намалиха, което активизира публиката в зала „Фестивална”. Те намалиха част от изоставането си и след 20 минути резултатът бе 29-38 за Берое.
Срещата бе решена окончателно през третата част. В ния гостите заиграха още по-силно и разликата скочи сериозно. Никой от видинския тим не можа да се противопостави на ръстовите играчи на Берое, които лесно овладяваха топката в подкошието и често вкарваха кош с отсъдено нарушение. В последната част Николай Колев пусна в игра младите играчи на Видабаскет да трупат игрови опит, а те от своя страна се бориха мъжки с по-класния съперник. Беройци отново се представиха на ниво и заслужено спечелиха своета 12 поредна победа.
Атанас Радев игра добре за победителите и бе най-резултатен с 20 точки. Петър Загоров направи дабъл дабъл със 17 и 11 борби, а Бойко Миленков се отчете с 10 точки, 8 борби и 5 асистенции.
За Видабаскет Тодор Колев направи силен мач и завърши със 17 точки, а Бойко Пангаров отбеляза 14. За домакините не игра Теодор Киров, който в седмицата, предхождаща двубоя получи нелепа контузия, претърпя операция и ще бъде извън строя до края на сезона.