Изпрати стари снимки от Видин и областта

ПФК ”Бдин” Видин удари „Академик” София с 1-0

Новини - Спортни новини

Бдин ВидинБдин” стартира с победа с 1-0 след зимната пауза над  „Академик” София пред погледите на 1 700 зрители, между кoито председателя на УС Димитър Герасимов и изпълнителния директор Иван Бербатов.  Победния гол отбеляза Владислав Мирчев от дузпа в 38 минута. Преди мача духовник от Видинската Света Митрополия направи Водосвет в съблекалнята на „Бдин” и благослови играчите, треньорите и ръководството. Под звуците на химна на България на Националния празник- 3 Март, двамата капитани Тодор Кючуков и Алек Манолов издигнаха националния флаг. Чисто футболно „Бдин” взе инициативата от самото начало и още  във 2-ата минута Хазуров бе изведен сам срещу вратаря от Димитър Петков – Макето, но би на сантиметри от гредата.  В 11-ата минута Цветомир Тодоров също излезе в чиста позиция, но бранител се намеси и изчисти. Във 20-та минута отново Хазуров надбяга защитата на гостите, но ударът му бе блокиран от вратаря Младенов. Минута по-късно oтново Боби Хазуров бе изведен на добре, но и този път бившият вратар на видинчани Николай Младенов спаси със сетни усилия. Хазуров демонстрира спринта си във 28-ма минута, когато отново надбяга защитата след пас на Керчев и бе фаулиран в наказателното поле, но арбитъра Ангелов не видя нарушение. Малко след това Хазуров получи контузия и бе заменен от Владислав Мирчев.  В 32-ра минута Мирчев намери елегантно Цветослав Тодоров с хубав мек пас, но таранът би покрай гредата.    Именно резервата Мирчев бе съборен в наказателното поле в 37-ата минута и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката и не сгреши 1-0. През втората част „Бдин” изпусна още няколко положения и пропусна да се поздрави с по-убедителна победа. Удари от далеч за „Бдин” опитаха Николай Цветков, Димитър Петков,  Мартин Керчев и Петър Петров, но не точно. Гостите имаха един шанс след ъглов удар, когато Гюлеметов достигна до топката на втора греда, но би в аут. В самия край на мача  „Академик” направи добра контраатака и нападателят им се озова на добра позиция, но опитният Тодор Кючуков го изпревари и изчисти топката.

ПФК ”Бдин” Видин- „Академик” София 1-0

Голмайстор: Владислав Мирчев 38 м. – дузпа