Изпрати стари снимки от Видин и областта

Проведоха се два трансгранични шахматни турнира

Новини - Спортни новини

На 26-ти март Видин бе домакин на шахматен турнири за деца и открит турнир На 26-ти март Видин бе домакин на шахматен турнири за деца и открит турнир "Приятели на 64 квадрата". В партньорство със СОУ "Св.св. Кирил и Методий", където се проведе турнирът, ШК "Найден Войнов", АРРБЦ-Видин и ПЛИМ - Калафат организираха поредния турнир "Прия- тели на 64 квадрата" за малки и големи, събрал съответно 27 и 17 или общо 44 участника.
В турнира за ученици румънските деца изпъкнаха с добра игра и заслужено взеха повечето челни места. Победител в турнира е Марсел Стегароиу от ШК "Младежи майстори", Крайова. На второ място се класира 11-годишният Радостин Бушев от Видин. 10-годишният Кристиан Лупу и 7-годишният Кристиан Стоян от Крайова отново се класираха впечатляващо добре, заемайки 4-то и 6-то място. Победителка при момичетата стана Диана Миту, следвана от Изабел Юреши и Моника Иванова. Бяха отличени също Мартин Иванов и Цветомир Младенов за добро представяне във възрастовите си групи. В открития турнир и този път българските състезатели показаха класа.
Илиян Илиев стана първи следван от Мирослав Милчев, а трети се класира треньорът на отбора на Крайова - Костица Добра. Отличие взе и треньорът на отбора на Бъйлещ - Мичу Константин. Турнирът в Бъйлещ се проведе с рекорден брой участници - общо 69. В турнира за деца преобладаваха румънските състезатели, които заслужено се класираха на първите места. Отново турнирът бе спечелен от Марсел Стегароиу от ШК "Младежи майстори", Крайова. Въпреки че претърпя загуба от Мичу Диана, в четвъртия кръг Марсел се окопити и не допусна нито една грешка до края на турнира, спечелвайки го с 6 точки и по- добър Бухолц от втория в класирането с 6 точки - Давид Гаврилеску.
Давид е най-малкият брат от голямата фамилия Гаврилеску, която взе участие в турнирите с трите деца Давид, Дина и Михай и бащата Мариан Гаврилеску, като от децата най-добре се представи най-малкият Давид, следван от сестра си, която се класира на второ място от момичетата. На трето място остана Мичу Диана, която загуби в последния кръг от Давид, но спечели първо място при момичетата. От българчетата най-добре се класира Радостин Бушев, който зае едва 14 място. За сметка на това откритият турнир в Бъйлещ бе пълна противоположност на детския. От първо до осмо място се класираха състезателите на шахматен клуб "Найден Войнов", като турнира спечели м.с. Ивайло Тодоров, следван от Мирослав Милчев и Илиян Илиев. Следващият турнир ще се проведе на 9 април в Крайова. Всеки желаещ да вземе участие в турнира трябва да се свърже с треньорите на шахматния клуб или с председателя Евтим Стефанов на тел. 0887 222 883. Тръгването ще бъде от шахматната школа на Бизнес Инкубатора от 7 ч. на 9 април.
Евтим Стефанов - Председател Шахматен Клуб"Найден Войнов" в.НИЕ 21-23 март 22 брой 2011г.