Изпрати стари снимки от Видин и областта

Шахматен турнир събра участници от България и Сърбия във Видин

Новини - Спортни новини

Евтим Стефанов
Най-силния турнир от началото на годината събра 20 участника от България и Сърбия, каза за Радио “Фокус”- Видин Евтим Стефанов, председател на шахматен Клуб"Найден Войнов".Той посочи, че през тази година състезанието белязано от интересни и емоционални партии. „На турнира присъстваха всички най-силни видински шахматисти. Силният представител на шаха - гросмайстор Тошич от Княжевац-Сърбия, който успя да направи две ремита и с общо 6 от 7 точки се наложи над всички останали състезатели и спечели градското във Видин, следван от Мирослав Милчев, Ивайло Тодоров, Евтим Стефанов, Драган Раденкович и Йован Рашич”, обясни Евтим Стефанов. В турнира участва и Кристиян Ванков от Видин, шампион в градското първенство за деца от 1-4 клас. Ванков завърши пръв в ученическите турнири и спечели лаптоп от генералното класиране. Най-големият турнир, който предстои да бъде организиран, е Балканският шахматен фестивал за любители, който ще се проведе в град Белоградчик от 19-ти до 25-ти август тази година, уточни Стефанов. Блиц-турнир за градински шах ще бъде проведен на 30 юли от 18ч. на масите за градински шах в галерията в парка на град Видин. Всички желаещи да се включат могат да го направят , допълни Евтим Стефанов.