Изпрати стари снимки от Видин и областта

Видабаскет победи драматично Шумен

Новини - Спортни новини

Драматична победа
в мъжката А група записа отборът на Видабаскет, съобщиха от клуба. Момчетата на Николай Колев трудно надиграха Шумен с 69-68. След като водеха с двуцифрен резултат в последната част момчетата на Видабаскет решиха, че мачът е свършил, спряха да играят и оставиха гостите да реализират лесни кошове. Така Шумен взеха аванс две минути преди края. С ефектен кош обаче на центъра Юлий Арабаджийски и един сполучлив наказателен удар на Бойко Пангаров Видабаскет дръпна с 4 точки. Янко Янков обаче вкара тройка за гостите и 10 секунди преди края разликата бе намалена на 1 точка.
На финала на мача Видабаскет регистрира шестата си победа за сезона и остана еднолично на четвъртото място в таблицата. За гостите това бе осмо поражение и съответно 8-мо място във временното класиране.
Бойко Пангаров игра силно за видинския тим и завърши с 20 точки, 11 асистенции и 7 борби. Дабъл дабъл направи и Теодор Киров след 18 точки и 10 борби, а капитанът Юлиян Колев се отчете с актив от 13 точки, 9 борби и 4 завършващи подавания.
За гостите Георги Денчев приключи със 17 точки, а по 12 отбелязаха Георги Михайлов и Димитър Василев.
В следващия ХІ кръг Видабаскет гостува на Дунав 2007-Русе, а Шумен приема у дома Академик-Пловдив.