Изпрати стари снимки от Видин и областта

Видабаскет вкара 101 точки за успех в Троян над Чавдар

Новини - Спортни новини

идабаскет записа трудна победа със 101:91 точки в XI кръг на мъжката „А” група в Троян срещу ЧавдарВидабаскет записа трудна победа със 101:91 точки в XI кръг на мъжката „А” група в Троян срещу Чавдар.  Домакините водеха до средата на последната част, когато видинчани обърнаха резултата. Те вече имат 4 успеха и 5 поражения и са на 8 място, докато Чавдар е с 3 победи и 7 загуби и е девети в класирането.
Чавдар започна със серия от 5:0, но Видабаскет бързо компенсира изоставането си. Троянци поддържаха минимална преднина от 2-3 точки до средата на първата част, след което успяха да я увеличат до 9 т. Видинчани обаче съумяха да се приближат едва на точка от съперника при 26:27. В началните минути на следващата четвъртина резултатът бе изравнен, но веднага след това домакините отново излязоха напред със 7 точки за 39:32. След силна игра на завърналия се във Видабаскет Бойко Пангаров тимът му отново успя да се доближи максимално до противника, а малко повече от минута преди почивката, таблото показваше 44:44. След първото полувреме Чавдар водеше с 50:47.
Темпото на игра се запази и след почивката. Серия от 10:0 в полза на домакините в самия край на третата част изведе тима напред с 11 точки – 77:66. Видинчани обаче не се бяха отказали от търсенето на победата. Моментът за обрат дойде 6 минути преди края на срещата, когато те започнаха серия от 14:2, за да вземат водачеството при 89:87. До края Видабаскет успя да съхрани аванса си и дори го направи 10 точки, за да се поздрави с крайния успех.
Бойко Пангаров завърши с 31 точки, 6 борби и 5 асистенции. Янко Янков добави 19 точки, а с 16 се отчете Теодор Киров. За Чавдар Красимир Коев записа дабъл дабъл от 20 точки и 15 борби. В следващия кръг на 23 януари Видабаскет ще гостува на НСА.