Изпрати стари снимки от Видин и областта

"Видабаскет" загуби дербито в Стара Загора

Новини - Спортни новини

Видабаскет
Видабаскет” загуби при гостуването си на Берое в мач от четвъртия кръг на мъжката „А” група. Старозагорци продължават да са непобедени след поредния успех с 90-73, а за видинският тим това бе първото поражение за сезона.
„Видабаскет” не отстъпваше по нищо на домакините в първата част и загуби само с 4 точки разлика за 24-20. Момчетата на Николай Колев обаче направиха слаби втори 10 минути, в които вкараха само 9 точки и допуснаха „Берое” да се откъсне на почивката с аванс от 16 точки за 45-29.
През второто полувреме играта бе равностойна, като видинчани намалиха разликата на под 10 точки. И когато тръгнаха на финален щурм за обрат, 8 минути преди края на срещата основният реализатор Кристиян Борисов се контузи и недовърши двубоя. Въпреки всичко момчетата на Николай Колев се раздадоха на терена и поддържаха до последно разлика от 10 точки. В последната минута те позволиха отпускане и домакините вкараха няколко лесни коша, с което оформиха крайното 90-73. За „Видабаскет” срещата пропуснаха трима състезатели – Александър Михайлов, Амар Тахирович и Теодор Николов.
Петър Загоров бе най-силен за домакините с дабъл дабъл от 28 точки и 10 борби. От видинчани за 27 минути игра Кристиян Борисов наниза 21 точки, Бойко Пангаров добави 16, а с по 10 се включиха Теодор Киров и Юлий Арабаджийски.
Николай Колев: „Изключително много съм доволен от момчетата в този мач, играха мъжки, не се предадоха и докрай търсеха победата. През седмицата направихме само 5 тренировки и дойдохме в Стара Загора с осакатен състав без двама основни играчи от подкошието. От там дойдоха и проблемите за нас, не успяхме да се справим с опазването на центровете на „Берое” и загубихме борбата. И въпреки всичко направихме един от най-добрите си мачове за сезона, за което поздравявам всички момчета. За нас вече срещата е минало и сега трябва да се съсредоточим върху домакинството ни с „Академик”-Пловдив идната неделя.”