Изпрати стари снимки от Видин и областта

Видабаскет загуби гостуването в Благоевград

Новини - Спортни новини

Видабаскет
загуби гостуването си на Академик в Благоевград от поредния кръг на мъжката А група. Домакините победиха със 102-81. Академиците дръпнаха още в самото начало и контролираха мача до края, каза за Радио “Фокус”- Видин Росен Ракаджиев, изпълнителен директор на БК "Видабаскет". Благоевградчани започнаха силно и още в първата част взеха сериозно предимство. Силната им игра в нападение и добрата защита бяха ключови за това тимът да дръпне и да поведе с 30-14 след десет минути, допълни Ракаджиев. До края Академик нямаше проблеми като спечели и трите части, за да се стигне до тази разлика. Домакините показаха точен мерник от тройката, като вкараха цели 17 пъти от 38 опита. Отделно от това тимът хвана 43 борби срещу само 18 за видинчани, които бяха без основните си центрове Александър Михайлов и Юлий Арабаджийски. Васил Александров и Венцислав Петков бяха най-резултатни за победителите със съответно 25 и 23 точки.
За Видабаскет силен мач направи Атанас Аролски, който завърши с 21 точки, а 20 добави Юлиян Колев.
В последния кръг от първия шампионатен дял на 18 декември Видабаскет е домакин на Овергаз, а Академик гостува на пловдивския Академик.