Изпрати стари снимки от Видин и областта

“Видабаскет” загуби от „Академик”-Пловдив с 96-69

Новини - Спортни новини

ВидабаскетАкадемик” Пловдив успя да спечели гостуването си във Видин. В зала "Фестивална" „Видабаскет” загуби от пловдивчани с 96-69. Гостите поводеха в края на първия период, като видинчани опитаха обрат с добра игра в третата част, но не сполучиха. Това е първо домакинско поражение за видинчани. Самата среща бе под въпрос до последно, тъй като токът във видинската зала е спрян. Все пак от Община Видин осигуриха генератор, който издържа до края и мачът се състоя. След равностойно начало гостите бяха тези, които успяха да вземат малко по-сериозна преднина. В края на първата част те спряха няколко атаки на видинчани, като на свой ред отбелязаха няколко коша и след десет минути дръпнаха с 26-19. Предимството на „Академик” се пренесе и във втората четвърт, когато разликата стана 15 точки в самото й начало след серия от 8-0. „Видабаскет” успя да свали на 9, но това бе максимумът за това полувреме, чийто край дойде при резултат 46-35 в полза на гостите. Със 7 поредни точки в началото на третата част разликата бе намалена само на 4, което вдъхна нови надежди на видинчани. През цялата четвърт разликата беше под 10 точки, но обрат така и не може да се осъществи. След 30 минути „Академик” бе напред с 67-61, а в последните десет затвърди успеха си. Те започнаха със серия от 7-0 за гостите, а до края преднината им растеше, за да се стигне до убедителна победа. Мартин Хорозов за пореден път бе най-добър за пловдивчани и направи дабъл дабъл с 31 точки и 15 борби. Мартин Пенев добави 24 точки, а 12 вкара Стилян Димитров. За домакините Бойко Пангаров завърши с 27 точки и 8 асистенции. Юлиян Колев добави 18 точки, а с 12 и 8 борби приключи Теодор Киров.
Николай Колев
Николай Колев: „От отбор, който не тренира, няма как да се търси максимума. За съжаление ще си останем само с добрия старт в този шампионат. В средата на седмицата ще се съберем с момчетата и ще обсъдим дали да продължим напред. Всичко се обезсмисля при така създалата се ситуация и да се харчат пари, дори и само за участие не си заслужава. Никой не те пита дали тренираш или не, хората искат да гледат атрактивен и резултатен баскетбол, а ние вече не можем да им предложим това. Жалко за момчетата на Видин”.