Изпрати стари снимки от Видин и областта

Видинска ученичка спечели бронзов медал от световното по самбо

Новини - Спортни новини

Видинска ученичка спечели бронзов медал от световното по самбо Професионална гимназия „Проф. Д-р Асен Златаров” организира официална церемония по отличаване на свои възпитаници, спечелили медали на състезания в страната и чужбина. Поводът да направим награждаването е бронзовият медал на Ивелина Емилова на световното първенство по самбо за жени до 20 години, каза за Радио “Фокус”- Видин Елена Димитрова, председател на методическо обединение „Физическо възпитание и спорт” в училището. Това е най-големият успех в спортната кариера на Ивелина. Миналата година тя спечели сребърен медал на европейското първенство, разказа Димитрова. Успехи в спорта имат и други четирима ученици, които също ще получат отличия от училищното ръководство. Борислав Петков от 12 клас и Слави Димитров от 11 клас са златни медалисти от републиканския шампионат по колоездене, като Борислав има и два сребърни медала. Радослав Цветанов от 11 клас има сребърен медал от републиканското по мотокрос. Второ място на държавното първенство по кану-каяк спечели Даян Любенов от 11 клас. „Тези деца заслужават едно официално представяне пред всички и нашите благодарности”, коментира Елена Димитрова. Учебното заведение подготвя отбори във всички видове спорт, в които има ученически игри. Преди три години волейболният отбор за девойки спечели бронзов медал. Година по-рано юношите старша възраст се класират шести на игрите по лека атлетика. „Всяка година готвим отбори по волейбол, баскетбол, футбол, шахмат, тенис на маса. Участваме и в Млад огнеборец, така че спорът е много активно застъпен в нашето училището”, добави учителят. В учебното заведение има зала за тенис на маса, фитнес зала и салон за народни танци. Няма обаче салон за спортни игри, а за изграждането на такъв са необходими около 900 000 лева. Учебното заведение разполага със спортни площадки по волейбол, баскетбол, футбол и футбол на малки вратички, добави Елена Димитрова.