Изпрати стари снимки от Видин и областта

Рекорден брой пътнически кораби спират до Видин

Новини - Регионални новини

Рекорден брой пътнически кораби спират до Видин
Всяка година Видин посреща хиляди туристи и очакваме тази година техният брой да достигне 60 000 души, съобщи за БТА кметът на града Герго Гергов.

Той е убеден, че за развитието на туризма принос има новият мост над река Дунав при Видин-Калафат, който отвори широко вратата на района и към Европа. За привличането на повече туристи във Видин общината е открила обновен информационен център, който предлага не само информационни услуги, но и характерни и уникални сувенири.

Намерението ни е да се развива не само културен, но още винен и кулинарен туризъм, разказва кметът. 

Рекорден брой пътнически кораби акостират на Видинското пристанище. В последните пет години техният брой расте непрекъснато, показва справка на пристанище Видин.

Над 160 са луксозните кораби, които за туристически сезон пристигат от март до ноември в дунавския град. А това означава над 45 000 туристи от всички континенти.
Сред тях най-много са американците и азиатците, следват ги европейците. Японците пък са сред тези туристи, които не отделят очи от красивата природа на река Дунав, от българските рози, слушат в захлас за древната история на Видинския и Белоградчишкия край.

Всички туристи са от третата възраст. Те са "въоръжени" с камери и фотоапарати и така отнасят със себе си частица от българския фолклор, много знания за нашата история бит и душевност, впечатляват се и от българската кухня, коментират експертите.

Видин поднася много изненади на туристите. За тях е организирано "шарено" приключение от първата им стъпка на българска земя, край красивия Крайдунавски парк.
От пристана туристите или се качват на луксозни автобуси и поемат по туристическите маршрути на Видин или пък тръгват пеша, а за тези, които имат други желания има и велосипеди, както и малко влакче-електромобил.

На туристите се показват емблематични за града сгради и места - като Старата баня, сега хотел; Турската поща - сега туристически информационен център; трите храма - църквата "Свети Николай", Джамията на Осман Пазвантоглу и еврейската Синагога; старото винарско училище и други.

В крепостта "Баба Вида" чужденците са очаровани от фотоизложбата "Спомени от стария Видин". Там са подредени снимки, чрез които туристите могат да проследят историческото развитие на града от средата на 19 век до 60-те години на 20 век.

За чуждестранните гости местните ресторанти организират по заявка кулинарна изложба "Видински рибен специалитет" и дегустация на вина.
Всичко това кара всеки един турист, който е посетил Видин, да си пожелае на тръгване да се върне отново край голямата река и крепостните стени на "Баба Вида".
dir.bg

Добави във

Submit to Delicious Submit to Digg Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Stumbleupon Submit to Technorati Submit to Twitter Submit to LinkedIn
Pin it

Започват честванията на 130-та

News image

От днес започва отбелязването на 130- та годишнина на Среднообщообразователно училище "Цар Симеон Велики" Видин, това с... виж още

Comments

Община Брегово работи през 201

News image

Брегово. Община Брегово работи през 2010 година без да има приет бюджет от Общинския съвет, каза за радио “Фокус”- Видин... виж още

Comments

Одобрен е проектът „Съхраняван

News image

Одобрен е проектът „Съхраняване на културно-историческото наследство и разнообразяване на туристическото предлагане в р... виж още

Comments

Най-голям е делът на наетите в

News image

Средният брой на наетите по трудово и служебно правоотношение в област Видин през второ тримесечие на 2011 година е 16 4... виж още

Comments

Десислава Божидарова, етнограф

News image

Обичаите по Лазаровден и Цветница са женското съответствие на коледарските обичаи на мъжете през зимата, каза за Радио ... виж още

Comments



Радио Гама
Pin it

Дарение

Подкрепа за сайта
Paypal

Исторически календар

Знаете ли, че ....

Емайл за Новини

Име:
Email:

Коментари

Казанлък :: Студентски град :: Варна Online :: kazanlak.com :: резерват северозапад :: снимки и картинки ::targovishte.com :: Обувки Мегияс :: Психолог онлайн :: Take.bg :: Новини Бургас :: Спортни новини от Плевен
Vidin-online.com благодари на :
Краси Каменов, Тодор Цеков, Десислава Димитрова, Радио Фокус, Радио Гама, Ина Тонина, Вестник НИЕ, Вестник Видин