Изпрати стари снимки от Видин и областта

БК”Видабаскет” с победа в първото си домакинство от „А” група 29.10.12

Новини - Спортни новини

БК”Видабаскет”  с победа в първото си домакинство от „А” група 29.10.12
„Видабаскет” победи „Дунав 2007” Русе  с 87-58 в първия си домакински мач от новия сезон в мъжката „А” група. Домакините изиграха страхотно второ полувреме, което ги изведе до успеха. Те имат победа и загуба до момента, а русенци са с две поражения. В следващия кръг „Видабаскет” ще има трудно гостуване на „Академик” Пловдив.
Отборите изиграха много равностойно и интересно първо полувреме, като това даде индикация за интересен край на срещата, след като на почивката резултатът бе 37-35 в полза на „Видабаскет”. Коренно различно обаче бе второто полувреме. Домакините започнаха със силна серия, която направи аванса им двуцифрен, а след 30 минути вече беше 16 точки. Серия от 17-3 в началото на последната четвърт пък сложи окончателен край на спора и така „Видабаскет” зарадва феновете си с успех.
Домакините хванаха близо двойно повече борби и си подадоха два пъти повече асистенции от съперника. Те имаха и по-добър процент за стрелба, както и много повече точки под коша, и логично победата бе тяхна. Интересен факт е, че и двата отбора извършиха малък брой грешки – „Видабаскет” 7, а „Дунав 2007” – 5.
Бойко Пангаров бе само на една асистенция от трипъл дабъл – той записа 25 точки, 10 борби и 9 завършващи паса. С 22 точки, 6 борби и 5 асистенции се отчете Тодор Колев, а 18, 10 и 6 записа Теодор Киров.
За „Дунав 2007”  Деян Денчев записа 17 точки и 5 борби, а Андреан Атанасов вкара 12.