Изпрати стари снимки от Видин и областта

Закономерна загуба на Видабаскет във Варна

Новини - Спортни новини

Видабаскет
записа очаквана загуба при гостуването на Евроинс Черно море-2 със 101-58. Само 8 състезатели от видинския тим взеха участие в надпреварата, тъй като по обективни причини основните играчи не тренират и пропуснаха двубоя в морската столица.
Още от началото варненци бяха по-силни от противника и успяха да си създадат комфортна преднина от 12 точки след първата част. Домакините играеха с лекота и продължаваха да се откъсват напред, удвоявайки разликата на почивката за 52-28.
На моменти през третата част разликата достигна 30 точки, а победителят в мача отдавна бе ясен. 10 минути преди сирената авансът на варненци беше повече от достатъчен – 26 точки, а отборите просто трябваше да доиграят мача за крайното 101-58.
Хакан Сербезов изигра силен мач за победителите, регистрирайки 15 точки и 9 борби. Николай Стоянов се включи с 14, а 10 записа Деян Бодуров. Всички баскетболисти на тима влязоха в игра и записаха точки в актива си.
Юлиян Колев бе най-резултатен за Видабаскет с 16 точки, към които добави и 6 борби. 13 пък наниза Амар Тахирович. Двубоя пропуснаха титулярите Бойко Пангаров, Тодор Колев, Кристиян Борисов и Александър Михайлов.
В следващия кръг моряците гостуват на Академик в Пловдив, а Видабаскет посреща Чавдар-Троян. Двубоят във Видин ще се състои при положение, че в залата има ток.